Lazerle hemoroid tedavisi her hastaya uygulanmaz . Önce gerekli uygulamalar yapılır ve doktor hasta için uygun tedavi yöntemine karar verir . Param var hemen kurtulayım gibi bir şey söz konusu olamaz yani.

 

lazerle hemoroid tedavisi 300x166 Basurda Lazer Tedavisi

lazerle hemoroid tedavisi

Tıp dünyası her geçen gün gelişiyor ve çok hızlı büyüyor.Hastalıklar için yeni tedavi yöntemleri geliştiriyor. Teknolojik aletler sayesinde pek çok hastalıktan artık ağrısız kurtulmak mümkün. Halk arasında lazer olarak bilinen aslında yüksek ısıveren infraret ışık ile hemoroid tedavisi ağrısız bir şekilde hastalıktan kurtulma imkanı sağlıyor. Dağlama yöntemi olarak da adlandırılır.Bu yöntem klasik ameliyatlara göre çok daha avantajlıdır. Basur hastalarının en korktuğu şeylerden biri ise klasik cerrahi girişimdir.Yani doktorun el tedavisi veya tavsiye ettiği ilaç tedavisidir.  Bir hayli ağrılı bir iyileşme süreci olan klasik hemoroid tedavisi yöntemleri artık son çare olarak kullanılıyor. Basur hastalığı bulunduğu safhaya ve hastalığın tipine göre tedavi edilen bir rahatsızlıktır.Dolayısı ile kendinize göre bunu yaptırmalıyım diye kararlar vermeyin .

LAZERLE BASUR TEDAVİSİNDE

Lazerle ameliyatsız hemoroid tedavisinde:

-Uygulamadan sonra ağrı olmadığından kişi hemen işine dönebilir

-Uygulama ağrısız olduğundan narkoz gerektirmez

-Kanama ya hiç olmaz yada ameliyata kıyasla belirgin derecede az olur

-Tedavide neşter gibi kesici alet kullanılmadığından kaslar hasar görmez

-Makat kasları kesilmediğinden dışkı ve gaz tutamama problemi yaşanmaz.

-Geniş doku çıkarmak gerekmediğinden makat darlığı gelişmez.

Hemoroid tedavisi lazer yöntemi ile en fazla 10 dakika süren bir işlemdir . Ameliyattan sonra tekrarlanma olasılığı % 20 civarıdır . Fakat lazerle kesilen doku yenilendiği için bu risk çok çok azdır . . Ameliyatsız tedavi narkoz, ameliyathane şartları ve hastanede yatmayı gerektirmediğinden daha ekonomiktir.8-10 dakika süren tedavi boyunca hasta iki kişi ile muhatap olmakta ve tedirginlik yaşamamaktadır ve bu durum utanma duygusu sebebiyle tedavisini erteleyen hastalar için iyi bir seçenek olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Hemoroidin Nedenleri ve Tedavisi başlıklı makalemizde hemoroid ve hemoroid tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.