Hemoroid Kremi Hemoroid Kremi Faydaları ve Zararları

hemoroid kremi

Hemoroid kremi hakkında biraz bilgi verdikten sonra bu alanda çıkarılan ve sizlere sunulan kremler hakkında bilgi vereceğim. Başlangıç seviyesinde ki hemoroid hastaları için genelde hemoroid ilaçları tedavisi uygulanır . Öngörülen şekilde , ilerleme evresine göre verilen ilaçlar genelde fitil ve kremlerden oluşur . Bu yüzden bu konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Hemoroid kremi kullanmak başlangıç seviyesindeki hemoroid hastaları için gerçekten yararlı bir hemoroid tedavisi yöntemidir . 

 

Anestol pomad: Makat çatlağı, boğulmuş basur, cilt yanığı gibi ağrılı her durumda kullanılabilir içindeki kısmi uyuşukluk sağlayan maddeler sayesinde ağrıyı azaltır. Sadece dış kısma tatbik edilir.

Hedensa anal krem:  İçerdiği maddeler bölgesel olarak ağrıyı ve şişliği azaltır, mentol serinlik hissi vererek rahatlatır. Hem dışarı hemde kanülle anüs içine sıkılarak uygulanır.

Hemoralgine anal krem: İçerdiği uyuşturucuyla ağrıyı, damar büzücülerle kanamayı azaltır, dışarı ve kanülle anüs iç kısmına tatbik edilebilir.

Kortos anal krem: Muhtevasındaki kortizon sayesinde şişlik ve kaşıntıyı azaltır, kortizonun ciltte yapabileceği başka sorunlar sebebiyle uzun süre kullanılmamalıdır.

Procto-Glivenol anal krem: İçerdiği bölgesel uyuşturucuyla ağrıyı azaltır, şişlik ve kaşıntıyı azaltan maddeler şikayetlere iyi gelir, belirgin bir yan etkisi yoktur.

Proctolog anal krem: Kaşıntı ve şişilk hissini azaltabilir kortizon içermediğinden belirgin bir yan etki oluşturmadan uzun süre kullanılabilir.

 

basur 300x181 Hemoroid Kremi Faydaları ve Zararları

hemoroid kremi

 

Eğer bitkisel basur tedavi uygulanıyorsa , hemoroid kremi kullanmak hemoroid tedavisi süresince zararlı sonuçlara neden olabilir . Bu yüzden size tavsiye edileni değil,  doktorunuzun söylediği tedavi yöntemini seçin.  Bitkisel yöntemleri ise doktorlara veya bu hastalığı geçirmiş birilerine sorarak uygulayın . Aksi taktirde çok basit bir hemoroid kremi , çok büyük sorunlara yol açabilir . Sağlıkla kalın.

Bir önceki yazımız olan Basurda Lazer Tedavisi başlıklı makalemizde basur lazer tedavisi, basurda lazer tedavisi ve hemoroid tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.